İçeriğe geç →

Metin üzerinde çalışmalar / 7

3
Bugün ellinci oldu belki arayışım. Telefonumu da kaybetmişim. Eski rehberimden buldum telefonunu. Ama açmıyorsun. Gece diyorum birlikteydik. Birlikteydik işte aynı yataktaydık. Şimdi ne oldu yani? Bardaki kızı diyorsan o yalan. Ben uydurdum onu. Hem evdeydim o gün, içkiyi sevmem ben bilmiyor musun? Yalandı onlar. Hayaldi veya. Uydurdum işte. Çok uydururum ben. Ellinci oldu belki bugün arayışım. Öldün belki. Sokakta köpekler saldırdı ya da kamyon ezdi ne bileyim. Belki hastanedesindir şimdi, telefonun asfaltın orta yerinde çalıyordur. Arabalar geçiyordur yanından. Kocatepe’nin yanından giden tünel… Kimse yürümez bu saatte oradan. Kimse görmüyordur telefonunu. Ama sen de yürümezsin oradan bu saatte. Yo yo yaşıyorsun. Ama açmıyorsun telefonu. Halbuki açsan…

4
Öylece durmuş ıslanıyordum. Yağmur falan değildi yahu, bildiğin fıskiye. Sanırım daha önce hiç böyle bir şey yapmamıştım. Yaptıysam da silinip gitmişti. Fıskiye durduktan sonra güneş alan otoparka sırtüstü uzandım. Öğle vaktiydi. Güneş tam tepemde, dimdik vuran ışınlarıyla yüzümü kavuruyor, altımdaki asfalt sırılsıklam gömleğimden çekip beni kendine yapıştırıyordu.

Orada uzanırken ilk defa olan biteni düşünme cesareti buldum kendimde. Bahçe kapısından giren beyaz arabanın kornasına kadar düşündüm. Sonra ayağa kalktım. Sırtım hala ıslaktı. Çamurlanmıştı da. Şimdi başımı ağrıtan soruyu eve doğru giden kısa patikada sordum kendime: Tamam içerideydin de şimdi dışarıda mısın gerçekten?

Akşamüzeri banyodayken Zehra aradı. Sesini duymayalı bir aydan fazla olmuş. Şimdi de yanımda, birlikte banyoya girelim diyor. Oysa telefonda yeni sevgilisinden bahsediyorduk. Gerçi o bahsediyordu demek daha doğru. Bense “yine aynı film” diye geçiriyordum içimden. Yine sevgililer, aldatmalar…

İyi ki çıkmışsın, dedi laf arasında. İçimden “dışarıda mıyım yani şimdi” diye geçirerek gülümsedim. Zehra’ya bu mevzuyu açmanın hiç manası yok. O yüzden de yalnızca sevgilisiyle dertlerinden bahsedip sevişiyoruz akşamdan beri. Neyse hadi gir banyoya. Birazdan ben de geliyorum. Ne çok ıslandım bugün.

5
>> Dire Straits / Ticket to Heaven / 4′ 25″

Bugün yine yattım ıslandığım yere. Ben yattıktan yarım saat, belki bir saat sonra çalışmaya başladı fıskiye. Ben o sıra balkonda çay içiyordum. Balkonda fazla kalmadım. Müziğin sesiyle odaya çevirdim başımı… Uyanmıştın. Günaydın.

Kategori: DÜZ YAZILAR

Yorumlar

Eleştiri, övgü, hissettirdikleri, düşündürdükleri vs. >>