İçeriğe geç →

KARİKATÜR

Bir yüzün karikatürü nasil çizilir? En belirgin özellikleri abartılarak yapılırmış. Örneğin Demirel’in yüzünü çizerken ona ait özelliklerden kopmamalısınız ki demirel olduğu anlaşılsın. Biraz abartılıyor yalnızca.

Adam içeri girer. Ne istediğini söyler. Daha iyi hizmet istiyorsa daha çok para verir. Önceden dikkat edilmesi gereken bir şey varsa belirtilir. “Temizlige önem veririm”, “prezervatif” gibi. Bütün bunlar yetmezmiş gibi sevgili fahişemiz konuşuverir “geç içeri kocacım”, “gelsene kocacım”. Evliligin karikatürü sanki. Eğlenceli değil mi? Fakat yavaş, asıl eğlenceyi kaçıracaksınız.

Efendim bir hayvan sürüsü besin kıtlığı çekmeye başladığında türün erkeği dişiden güçlüyse, yiyecek yalnız erkeğe kalıyormuş. Zaten az olan besinden güçsüz faydalanamıyor yani. Yaşlılar, yavrular, hastalar ve çoğu durumda dişiler, koşullar bozulduğunda çok etkileniyorlar. Bu durumda yiyeceği sahiplenen erkek hayvanla çiftleşiyorlar. Mevsimi olmadığı halde bile yapıyorlarmış bunu. O da bu hizmete karşılık yiyeceklerinin azalmasına bir süre ses çıkarmıyor. Yoksa yanına yaklaşana saldırıyor.

Artık biliyoruz ki evlilik kurumu insanlık tarihinin belirli bir evresinde icad edilmiştir. Bizimle hep varolagelmiş bir kurum değil. Şimdi geldik hayatın büyük mizahına. Genelev, evliliğin karikatürü diye gülüyorduk ya, öyle değil. Evlilik fuhuşun karikatürüdür aslında. Ah kocacım harikasın.

Kategori: DÜZ YAZILAR

Yorumlar

Eleştiri, övgü, hissettirdikleri, düşündürdükleri vs. >>