İçeriğe geç →

ISLAH EDİLDİK HEPİMİZ

Dün çim alanı çevreleyen tellerden bahsettim ya. Bir de ilkokul var yakınlarda. Bahçesinin zemini beton. Beton zemini tam 3,5 metre yüksekliğinde parmaklıklar çevreliyor. Atmıyorum, kapısını yapan usta söyledi. 3,5 metre. Kapı raylı. Okul saatinde gıcırdayarak kapanıyor, akşama kadar kitli. Kabus gibi bir yer.

Paslanmaması için boyadılar parmaklıkları. Bir sürü renk kullandılar. Rengarenk diyemem, çok zevksiz görünüyordu. Bir şey oldu boyadıktan 6 ay sonra yeniden boyadılar. Bilin bakalım ne renk? Kırmızı beyaz.

Ara sıra beden dersine çıkarıyorlar çocukları. Bir adam ‘rahat, hazrol, sağa dön, sola dön, düzgün sıra falan diyor. Bu yapılmıyorsa oğlanlar futbol oynuyor, kızlar ortalıkta ne yapıyorsa yapıyor. Zaten erkek beden hocaları kızları iplemez gider oğlanlarla top tepiştirir.

Türev ve integral alamamaktan hükümlü mahkumlar f tipi okullara kapatılıyor. Akşamları aile gözetiminde salıverilirken, her ihtimale karşı aile de ali kırca tarafından kontrol ediliyor. Fen lisesi, öss, iş bulmak derken nasıl düşüneceklerini öğreniyor çocuklar. Islah edildik hepimiz.

Kategori: DÜZ YAZILAR

Yorumlar

Eleştiri, övgü, hissettirdikleri, düşündürdükleri vs. >>