İçeriğe geç →

BEN BİR HAMAM BÖCEĞİYİM

Ben bir hamam böceğiyim, kuytularda yaşar kırıntılarla beslenirim. Geçen gün barda görmüşsün beni. İçmişim iyice, dagıtmışım. Acımışsın halime arkadaşlar söyledi. Sen acıma bana. Ben sızabilirim barda, yahut fahişe koynunda. Ölmem ama. Bilim adamları bile söyledi, nükleer savaştan sonra hayatta kalması en muhtemel tür benim. Boklu cami helalarından, kalorifer peteklerinden, çekyat altlarından fırlar mutlu insanların yılbaşlarından, bayramlardan, mum ışıklı sevgililer günü sevişmelerinden artakalan kırıntılarla beslenirim ben. Her gün aynı yemeği yerim de hiç şikayet etmem.

Bir gece sabaha kadar radyoda fikret kızılok çalmasını bekledim de çalmadı. O gecenin sabahı okul tuvaletinde otuz bir çekmiştim. Televole izlerken de arada otuz bir çekerim ben. Dilencilere hiç para vermedim. Yalnız bir gün kürtçe olduğunu zannettigim bir türkü söyledi yaşlı kadın. Hiç bir sey anlamadım. Hüzün dışında. Cebimde ne varsa verdim de dilenci bile o kadar parayı haketmediğini düşündü. Ayyaşın birine pahalı bir şarap aldığımı hatırlıyorum bir de.

Dedim ya inatla yaşarım ben. Beni modern tekniklerle falan öldüremezler. İyi çocuklar ölür, soyları kurur da ben boğazıma kadar boka batmış yaşarım. Dedim ya ben bir hamam böceğiyim. Lise sıramda unutmuşum porno kasetlerimi, şeyh bedrettin destanını, pink floyd’u bir de.

Kategori: DÜZ YAZILAR

Yorumlar

Eleştiri, övgü, hissettirdikleri, düşündürdükleri vs. >>