İçeriğe geç →

BİZ GÜZELİZ, GEL, Kİ TEK EKSİĞİMİZ SENSİN

Gökyüzündeki burçlar bizlere dair bir şeyler anlatıyorsa; ben şu gün, şu saatte doğmuş bir başaksam ve şöyle şöyleysem; bütün o yıldızları, gezegenleri, burçları bir araya koysak ve kendimizle birlikte kendimizden fazla 360 derecelik bir geceye baksak… gökyüzünün tamamı… gökyüzü kimdir?

Ben, gökyüzünde bir burcum. Benim gezegenim düşerken senin burcuna yükselen bir yıldız fırlattı. Senin yıldızların bir diğerinin yıldızını çekiyor hamal gibi. Kafanı kaldırıp geceye bak bir de. Hiçliğin ortasında akan, yanan ve sönen, hiç durmaksızın dönüp duran, birbirine saydam iplerle bağlı. Biz, koskoca bir gökyüzüyüz.

Gözün hep burçlara daldı, hadi gönlünü aç da bizi tanı. Gönül gözü denen budur. Gözün gördüğü aynı gecede bize takılı. Bir de o zaman bak. Göğü parçalara ayırmış hiçbir burçta eksik zaaf var mı; gece gündüz başımız üstünde dönüp duran bu güzellikten başka?

Biz güzeliz, gel, ki tek eksiğimiz sensin.

Sen de biz ol. Öyle ki bu yangından geriye ne sen ne de ben kalalım.

Biz bile kalmasın.

Kategori: DÜZ YAZILAR

Tek Yorum

  1. “ben, gökyüzünde bir burcum.benim gezegenim düşerken senin burcuna yükselen bir yıldız fırlattı.senin yıldızların bir diğerinin yıldızını çekiyor hamal gibi.”
    Ne güzel dile getirmişsiniz seven ve sevileni. Yıldızlarda hayat buldu yazdıklarınızla içimdeki sevgi((:
    Yüreğinize sağlık…

Eleştiri, övgü, hissettirdikleri, düşündürdükleri vs. >>