İçeriğe geç →

Abime bi traş limon


Bak bak, onu siktiret şimdi bak hikayeyi dinle. Temmuz’un ortası İstanbul’dayız. İstanbul gene yüz elli beş derece amına koyim. Beşiktaş’ta rakı masası full artı full artı promosyonlar. Kafalar filim ama porno filim. Eksiği yok fazlası var, bin üç yüz promil tapagaz dramdayız. Metin hatunu terketmiş ağlıyor ben n’aptım diye. Gerizekalı pişman olmuş dönecek, karı üç günde yeni manita yapmış, bu da bize fotoğrafını gösteriyo. Eleman İtalyan milli takımının aynısı amına koyim. Hiç bi’şey yapmadan dursa milli gururumuz. Bi’şey diyemiyoz tabi biz. Yenge adına sevinçliyiz. Ama tabi boş boş da konuşuyoz. İşte ya evlenseydiniz, yok efendim düğünden önce filan olsaydı. Ben dedim misal onu. Mazallah da dedim. Abi çocuk olmaması büyük şans dedi mesela Fikret. Örnekleriyle açıkladı filan. Mahallede bi elemanlar ayrılmış öyle, çocukları tinerci olmuş. Ama ölmemişler daha filan. Detay veriyo amına koyim. Ben şey de dedim abi daha yaşın genç nihayetinde falan.

Hüseyin vardı ben de o gün tanıştım, bunun iş yerinden temizlikçi bi elemanmış. Eleman net makara belli. Amına koyim kadro da bildiğin bu Amerikalıların basket takımı vardı ya aynı o aslında ama hep rodajdayız o gece. Metin mahvetti bizi. Neyse bu Hüseyin şey dedi işte, o da öyle dedi, çocuk olsaydı çok yazık olurdu çocuğa filan. Biz olmayan çocuğa üzüldük on dakka amına koyim. Kıza ayrı üzüldük oğlana ayrı üzüldük yani. İnsan gibi içmedik.

Neyse bilader herkes işte teselli ediyor, ediYOR, EDİYOR. Metin de elinde telefon bunların fotoğrafa bakıyo dönüp dönüp. Kamil Abi de Metin’in solunda böyle, omzunun üstünden arada o da fotoğrafa bakarken bakarken, startimbastaki at gibi böyle, bi hareketlendi bu. Belli ayrılıp gelecek. Biz böyle artık arka ceplere filan bakıyoruz biraz daha efkar çıkar mı diye amına koyim. Biri bi şarkıcı söylüyo öbürü başka bi tane, biri işte şunu çal falan diyo; tümletiyoz Neşet çalıyoz. Amına koyim, en son Kamil abi böyle bi kişnedi. Metin dedi, “efendim abi?”, Kardeşim git dedi bence güzelce konuş bu elemanla. “Ne diyim abi?”, “Oğlum, seni de siksin amına koyim. Hatıra olur. Adam gençliğe hitabe gibi lan” deyince Fikret “anneni sikeyim” deyip masanın altına atladı mı düştü mü bilemedim amına koyim. Çok başka bi ses oldu çünkü orda. Lamborcini gibi ses oldu. Kaçıp tuvalette yarılanlar. Hüseyin bakkala gitmiş mesela. Orda kopmuş. Burundan karides çıkar mı amına koyim. O nası bi gülme şekli. Şişenin dibinde bi duble daha vardı o kırıldı filan.

Kategori: DÜZ YAZILAR

Yorumlar

Eleştiri, övgü, hissettirdikleri, düşündürdükleri vs. >>