İçeriğe geç →

FARKETMEDİĞİMİ SANMAYIN DIKLARIM

Türk edebiyatının her geçen gün daha esprili bir dil kazanması, adeta ingiliz kara mizahına öykünür olması. Bir vakitler her romanın köyde geçmesi gibi, bütün yeni edebiyatçılarımız komik, kara komik.

Nazım’ın sırf fotoğraflarına baksan özel bir adam olduğunu anlarsın, ancak bir çeşit süper kahramana çevrilmesi yetmedi mi? Bütün modernistler en ahlaklı grup çıkmadı mı yakın tarihte, bir şekilde en merhametlisi? Sonuçta herkes için düşünebildiğinin en iyisini dilemek, ama herkes için. Bu düzgün bir insandır.

Thom yorke’un belki 3 yıldır röportajlarında tuzu kuru abi hissi vermesi. Böyle unumu eledim, eleğimi astım gibi bir tavırla konuşması. Sonuç, iyi parça yok eskiler ayarında. Dear Thom Yorke, konfor seni aldatmasın, o parçalar konfor için yazılmış olamaz. Sanki çatışmalarını çözdüğünü sanan bir adam gevşekliği sezinliyorum sende.

Bunu yazıcam yazıcam, bir türlü sıra gelmiyor, çirkin kedi görmedim ben arkadaş. Bir tane bile görmedim. Çirkin insan olur, çirkin köpek olur, çirkin bina olur ama çirkin kedi yoktur. Veterinerden kedi alanların tamamı da aptal ve kadın nedense. Sanki veteriner önce IQ testi yapıyor, 90 ve altını bir kenara çekiyor, şimdi indirin bakalım donlarınızı kukunuz var mı emin olalım, sen penisi olan! erkeklere kedi satışımız bulunmuyor, kediler markette bile orkid rafının yanında satılacak yakında, evet biner lira rica etsem, semtine göre 1500 olur, 2000 olur, tabi tabi scotish fold, bunun tüyleri nefesini açıyor çocukların…

Kategori: DÜZ YAZILAR

Yorumlar

Eleştiri, övgü, hissettirdikleri, düşündürdükleri vs. >>